Chráněná dílna U Bobeše

Mask Group 2
Mask Group 6

Co je to pravý včelí vosk

Včelí vosk je vzácným pokladem přírody díky mnoha zdravotním benefitům a širokému spektru využití.

Včelí vosk je dodnes součástí kosmetického i farmaceutického průmyslu. Používá se v medicíně i potravinářství. Má hydratační, antibakteriální a protizánětlivé účinky. Také obsahuje mnoho vitamínu A, je zdrojem minerálů, proteinů a přírodních barviv flavonoidů. Posiluje imunitní systém, zlepšuje krevní oběh, zmírňuje zánět kloubů, vyživuje a omlazuje pokožku, podporuje hojení ran, čistí zubní sklovinu, ale také podporuje chuť k jídlu.

Zpracování včelího vosku

Proces zpracování včelího vosku začíná odebíráním plástů s buňkami s včelím voskem ze včelího úlu.

Po odebrání jsou plásty očištěné a zbavené medu, následně umístěny do voskovnice, kde se vosk pomalu taví. Během procesu tavení dochází k odstranění nečistot a zbytků a následně se čistý včelí vosk může formovat do různých podob podle účelu dalšího využití – od voskových plástů a svíček až po potravinářské produkty.

Celý postup zpracování zajišťuje získání kvalitního včelího vosku při zachování etických a udržitelných praktik ve včelařství.

close-up-honeycomb-with-beeswax@2x
O včelím vosku

Svíčky ze včelího vosku

Na výrobu našich svíček používáme vlastní čistě přírodní 100 % včelí vosk. Vosk sterilujeme při 117 °C a dále pak sléváme do desek (forem?), ze kterých vyrábíme (dostáváme) lité svíčky. Na motané svíčky používáme mezistěny, které lisujeme ze slitých desek. Vlastnosti včelího vosku jsou jedinečné.

Proč si koupit svíčku z včelího vosku:

Všechny svíčky vyrábíme ručně v naší chráněné dílně.

Voskovaný sáček na pečivo